Aby zrozumieć, z jakich kosmetyków korzysta auto detailing, w pierwszej kolejności trzeba dokładnie zrozumieć, czym on sam jest. Mycie, czyszczenie, renowacja/ rewitalizacja i konserwacja, to tylko cześć pojęć z nim związanych. W każdym razie ten rodzaj dbałości o auto zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż klasyczna wizyta w myjni samochodowej. Jego popularność rośnie i obecnie korzystają z niego nie tylko właściciele drogich i luksusowych aut. Powodów można wymienić kilka. Przede wszystkim przy auto detailingu liczy się każdy najmniejszy element naszego samochodu, a jego celem jest przede wszystkim podniesienie walorów estetycznych pojazdu, oraz przedłużenie dobrej kondycji lakieru, elementów z tworzyw sztucznych, gumy i tapicerki. Prace wykonuje się zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu auta.

Jaka więc chemia stosowana jest w tego rodzaju czyszczeniu auta?

Zwykle jest to chemia samochodowa przeznaczona bezpośrednio do auto detailingu. Odwiedzając myjnie świadczącą tego rodzaju usługi możemy zaobserwować szeroki wachlarz różnorodnych kosmetyków. Dlaczego? Detailing – tutaj nie ma opcji użycia jednego środka do dopieszczenia każdego elementu. Do każdego elementu, który wykonany jest z innego materiału stosuje się odpowiednio dobrane środki chemiczne, najwyższej jakości. Dzięki temu nasze auto będzie zdecydowanie lepiej się prezentować, a poszczególne jego części dłużej zachowają trwałość. Wyróżnia się między innymi:

  • płyny do mycia karoserii, komór silników, felg, tapicerki
  • pasty do polerowania
  • preparaty do pielęgnacji mleczka, dressingi, woski czy powłoki ceramiczne
  • specjalne produkty do mycia i impregnacji szyb

Wysoka jakość przede wszystkim

Warto zapoznać się z ofertą koncernu Clemondo, który od lat zaopatruje ten segment rynku w najwyższej jakości produkty do auto detailingu. Najnowsza linia szamponów #Greenium, całkowicie ekologiczna, o fantastycznej sile mycia i perfekcyjnym wręcz połysku karoserii po umyciu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Bez silikonowe pasty polerskie, powłoki ceramiczne do lakieru i tworzyw sztucznych z pewnością spełnią oczekiwania najwybredniejszych klientów.