Wszyscy chcemy korzystać z czystych środków transportu. Do ich mycia zużywa się hektolitry środków chemicznych. Jako odpowiedzialny producent chcielibyśmy zaproponować pełną gamę środków bardzo skutecznych i  biodegradowalnych środków chemicznych, które posiadają skandynawski certyfikat Svanen.

Czyszczenie pociągów podzielić można na trzy etapy. Pierwszym z nich jest czyszczenie podłóg i innych powierzchni jak ścianki działowe i siedziska z tworzyw i materiałów tekstylnych, które brudzą się na skutek eksploatacji oraz wzmożonego ruchu pasażerów. Kolejne będzie czyszczenie wagonów, które pokrywają się zanieczyszczeniami komunikacyjnymi i no. pyłem z pantografów. Wagony także często dewastowane  są  zarówno wewnątrz i z zewnątrz przez grafficiarzy. Jak pozbyć się nieestetycznych rysunków? Sprawdź w naszym wpisie!

Czym w pociągach czyści się podłogi?

Podłogi w pociągach, ze względu na bardzo silne zabrudzenia, są oporne na mycie zwykłymi płynami. Dlatego do ich czyszczenia używa się specjalnych preparatów, dostępnych w naszej ofercie. Rozpuszczają one oraz usuwają zabrudzenia olejowe, tłuszczowe, a nawet sadzę. Idealnie nadają się do odtłuszczania powierzchni szorowarkami, automatami imycia ręcznego. Jednym z tego typu środków jest oferowany przez nas alkalicznyy i biodegradowalny Alfanol HD Green nieuszkadzający powierzchni lub Alfanol o delikatnym zapachu konwalii. Daje efekty przy użyciu zarówno zimnej, twardej, jak i ciepłej wody. Podłoga jest lśniąca, bez osiadającego na niej kurzu. Co bardzo ważne, pozostałości środka można wylać bezpośrednio do kanalizacji. Obydwa doskonale nadają się do mycia ścianek działowych i siedzisk z tworzyw sztucznych.

Jak usunąć nieestetyczne graffiti?

Prawdziwym problemem i plagą kolejnictwa jest graffiti, malowane na wagonach pociągów. W walce z nimi pomogą specjalistyczne preparaty, takie jak na przykład RR108 . Nakłada się go pędzlem, szczotką, wałkiem lub pistoletem malarskim, a następnie pozostawia na około 30 minut na pudłach wagonów z zewnątrz. Po tym czasie preparat należy umyć środkiem Alfanol HD Green, podawanym pod ciśnieniem. Innym polecanym przez nas preparatem, doskonale usuwającym niewielkie graffiti wewnątrz pociągów, jest Trouble Solver, który nanosi się opryskiwaczem lub ściereczką. Po kilkunastu sekundach należy zebrać rozpuszczone zanieczyszczenie chłonnym czyściwem i zneutralizować resztki preparatu na powierzchni poprzez przetarcie powierzchni roztworem Alfanol HD Green. Markery i tym podobne błyskawicznie usuniemy z wewnętrznych elementów pociągu używająć wysoce skutecznego środka o nazwie Shadow Remover 30. Podobnie jak w przypadku Trouble Solver pozostałości środka z powierzchni powinniśmy usunąć poprzez przetarcie powierzchni roztworem Alfanol HD Green

Czym myje się pociągowe wagony?

Jeśli wagony są brudne, ale nie pokryte graffiti, użyj alkalicznego preparatu pianowego i biodegradowalnego  Autosafe 900. Ten intensywnie myjący,  doskonale oczyści i odtłuści powierzchnię wagonu, nie pozostawiając smug, plam ani zacieków. Roztwór preparatu należy nanieść na czyszczoną powierzchnię pianownicę lub przy użyciu lancy pianowej, używając myjki ciśnieniowej lub  opryskiwacza, szczotki czy gąbki. Po kilku minutach spłucz go dużą ilością wody. Równie dobrze ale w przypadku rdzawych zacieków na pudłach wagonów sprawdzi się biodegradowalny Rail Feox. Doskonałe właściwości czyszczące połączone z biodegradowalnością  dają doskonałą alternatywę dla wielu używanych środków , które nie są obojętne dla środowiska naturalnego.