Ekologiczna chemia obiektowa jest przyjaznym dla otoczenia i przyrody rozwiązaniem w dziedzinie utrzymania czystości. Jej regularne stosowanie przekłada się nie tylko na czystość w domu, szkoły, biura itp. , ale także na zdrowie ludzi, którzy w nim przebywają.

Warto podkreślić również fakt, że używając chemii ekologicznej ma się realny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego. Dlatego też warto rozważyć zmianę tradycyjnych, często szkodliwych środków czystości na ekologiczną chemię obiektową.

Czym jest ekologiczna chemia obiektowa?

Aby przybliżyć temat ekologicznych środków czystości, należy baczniej przyjrzeć się definicji chemii obiektowej. W jej skład wchodzą wszystkie te detergenty, które potrzebne są do zachowania higieny i schludnego wyglądu każdego obiektu. Będą to więc wszelkiego rodzaju płyny do podłóg, toalet, do mycia okien, do naczyń czy detergenty służące do czyszczenia powierzchni ceramicznych.

W ogromnej większości środki produkowane przez szwedzką firmę Clemondo  posiadają nordycki certyfikat biodegradowalności  SWANEN lub certyfikat ,,przyjazności dla środowiska’’. Co to jest chemia biodegradowalna czy raczej środki biodegradowalne? Otóż najprościej mówiąc to środki/ mieszaniny skomponowane z substancji ulegających łatwej i szybkiej biodegradacji w środowisku naturalnym.

Korzyści płynące z użytkowania ekologicznej chemii obiektowej

Ekologiczna chemia obiektowa powinna być stałym elementem każdej szafki z preparatami czyszczącymi. Troska o środowisko nie może być jednak jedynym wyznacznikiem takiego rozwiązania. Należy pamiętać o tym, że tradycyjna chemia w dużej mierze wykazuje działanie szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Jej szkodliwe właściwości mogą wyrządzić nieodwracalne zmiany na skórze, a wydzielane przez nią opary działają drażniąco na górne drogi oddechowe.

Chemia obiektowa w wersji ekologicznej to gwarancja bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważna kwestia w domach, których mieszkańcami są małe dzieci, dla których zetknięcie z toksycznymi substancjami może być nawet zagrożeniem życia. Większość osób, która staje przed dylematem wyboru na linii chemia tradycyjna – chemia ekologiczna, zastanawia się nad skutecznością tej ostatniej. Mimo swojej biodegradowalności naturalne środki czyszczące będą niezawodnym wrogiem bakterii i zabrudzeń.