Odtłuszczanie w przemyśle to bardzo ważny proces, który zapewnia czystość, wyższe standardy higieny i bezpieczeństwo. Stosowane przy nim preparaty powinny być skuteczne w działaniu oraz bezpieczne dla pracowników i środowiska.

 

Regularne odtłuszczanie powierzchni

 

Czyszczenie  powierzchni powinno być przeprowadzane regularnie za pomocą tych preparatów odtłuszczających dla przemysłu, które są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Tłuszcze, smary itp. zanieczyszczenia należą do najtrudniejszych zabrudzeń, pozostawiając po sobie oleiste plamy. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego środka.

Regularność w procesie czyszczenia powierzchni z zanieczyszczeń olejowych  jest niezwykle ważna ze względu na to, że tłuszcz zasycha i z czasem trudniej jest go usunąć.  Ważny jest odpowiednio dobrany, najskuteczniejszy preparat, który nie będzie szkodził osobie sprzątającej, ani nie będzie zagrożeniem dla środowiska. Środki do mycia i odtłuszczania powierzchni firmy Clemondo posiadają w ogromnej większości certyfikat  Svanen. Certyfikat ten poparty badaniami mówi że konkretny preparat charakteryzuje się wysoką skutecznością przy minimalnym negatywnym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Do takich preparatów należą:

  • niskoaromatyczne odtłuszczacze,
  • preparaty alkaliczne,
  • preparaty kwaśne,

Różne rodzaje preparatów

Niskoaromatyczne odtłuszczacze to typowe preparaty, które są w stanie usunąć nawet długo zalegający tłuszcz. Część z nich posiada certyfikat Svanen. Bezpieczne dla środowiska, są cenione przez ekologów.

Równie skuteczne w czyszczeniu są silnie skoncentrowane preparaty alkaiczne, najbardziej popularne na rynku przemysłowym. Usuwają tłuszcze, smary oleje i tzw. Zanieczyszczenia komunikacyjne. Wykorzystywane przy myciu ciśnieniowym, pianowym i w kąpielach odtłuszczających. Niezbędne do myjek przemysłowych preparaty powinny być jak najbardziej wydajne i sprawdzać się w myjkach:

  •   automatycznych,
  •   ciśnieniowych,
  •   ultradźwiękowych.

 

Z kolei kwaśne preparaty do czyszczenia powinny być przystosowane do mycia powierzchni wrażliwych na kwasy np.  ocynkowanych i aluminiowych, w przeciwnym razie mogą je uszkodzić. Odpowiednia zawartość  inhibitorów korozji chroni czyszczoną powierzchnię przed zniszczeniem.