Podłogi przemysłowe występują w wielu rodzajach. Betonowe cechuje tendencja do szybkiego powstawania na nich zabrudzeń z uwagi na ich chłonność. Ten fakt powoduje że wymagają one systematycznych zabiegów czyszczących, jak również zastosowania w tym celu specjalistycznych środków myjących takich jak np. Serit Combi. Jest to silnie skoncentrowany środek przeznaczony m.in. do czyszczenia powierzchni betonowych, który należy rozcieńczać w 1:50-100 częściach wody. Najlepsze rezultaty czyszczenia osiąga się stosując na sprzęt czyszczący np. automaty i szorowarki do mycia posadzek szczotki. Produkt ten ma bardzo dobre właściwości emulgujące tłuszcze, nie niszczy betonu, jak również skutecznie usuwa ślady po kołach wózków widłowych.

Czyszczenie posadzek z PCV i ze sztucznego i naturalnego kamienia

Jeśli chodzi o posadzki przemysłowe wykonane z PCV lub sztucznego bądź naturalnego kamienia, to w tym przypadku trzeba zastosować środki o konkretnym przeznaczeniu ze względu na trudność zabrudzeń oraz dużą częstotliwość ich pojawiania się. Tego typu preparaty są bowiem bardzo skuteczne i wysoko stężone, ale jednocześnie cechuje je duże bezpieczeństwo dla czyszczonej powierzchni z uwagi na unikalną formułę.

Wśród tego typu środków możemy wymienić m.in. Liv Floor Soap, Liv Combi Clean Fresh, Alfanol HD Green, – biodegradowalne oraz A 357 czy Serit Combi – intensywnie myjące -do najcięższych zanieczyszczeń (mogą być używane z zimną, słoną lub twardą wodą; działają bardzo szybko i efektywnie — także na wilgotnych powierzchniach,