Podłogi przemysłowe występują w wielu rodzajach. Betonowe cechuje tendencja do szybkiego powstawania na nich zabrudzeń z uwagi na ich chłonność. Ten fakt powoduje że wymagają one systematycznych zabiegów czyszczących, jak również zastosowania w tym celu specjalistycznych środków myjących takich jak np. Serit Combi. Jest to silnie skoncentrowany środek przeznaczony m.in. do czyszczenia powierzchni betonowych, który należy rozcieńczać w 1:50-100 częściach wody. Najlepsze rezultaty czyszczenia osiąga się przy użyciu sprzętu czyszczącego np. automatów lub szorowarek. Produkt ten ma bardzo dobre właściwości emulgujące tłuszcze, nie niszczy betonu, jak również skutecznie usuwa ślady po kołach wózków widłowych.

Czyszczenie posadzek z PCV i ze sztucznego i naturalnego kamienia

Jeśli chodzi o posadzki przemysłowe wykonane z PCV lub sztucznego bądź naturalnego kamienia, to w tym przypadku trzeba zastosować środki o konkretnym przeznaczeniu ze względu na trudność zabrudzeń oraz dużą częstotliwość ich pojawiania się. Tego typu preparaty są bowiem bardzo skuteczne i wysoko stężone, ale jednocześnie cechuje je duże bezpieczeństwo dla czyszczonej powierzchni z uwagi na unikalną formułę.

Wśród tego typu środków możemy wymienić m.in. Liv Floor SoapLiv Combi Clean Fresh, Alfanol HD Green (biodegradowalne) oraz A 357 czy Serit Combi (intensywnie myjące) do najcięższych zanieczyszczeń (mogą być używane z zimną, słoną lub twardą wodą, działają bardzo szybko i efektywnie (także na wilgotnych powierzchniach).