Zarówno ręczne mycie samochodu, jak i bezdotykowy proces czyszczenia pojazdów mechanicznych wymaga użycia specjalnych środków chemicznych – dostatecznie silnych i zarazem na tyle bezpiecznych, by nie uszkodzić karoserii. Jakie rodzaje chemii do mycia pojazdów się rozróżnia i które warto wybrać?

 

Chemia do mycia bezdotykowego

Pierwszy rodzaj środków czystości stanowi chemia do mycia pojazdów techniką bezdotykową. To specjalne roztwory, które nanosi się na czyszczoną powierzchnię przy pomocy różnego rodzaju myjek ciśnieniowych. To z reguły intensywnie myjące i odtłuszczające środki do karoserii.

 

Środki do ręcznego mycia pojazdów

Niekiedy właściciele samochodów osobowych chcą umyć swoje auto ręcznie. Wówczas podchodzą do tego z ogromną starannością, dokładnie myjąc oraz polerując każdą część samochodu. Chemia do ręcznego mycia pojazdów obejmuje między innymi środki do czyszczenia felg aluminiowych, a także preparaty do usuwania trudno rozpuszczalnych zanieczyszczeń olejowych. Najczęściej w tej kategorii chemii do mycia samochodów znajdują się szampony z woskiem do mycia i pielęgnacji pojazdów. Nie tylko czyszczą, ale także zabezpieczają karoserię samochodową przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Przy środkach do ręcznego mycia samochodów istotne jest to, by odpowiednio zakonserwowały one powierzchnię zewnętrzną, przez co skraca się czas następnych myć.

 

Niezależnie od rodzaju stosowanej chemii należy zawsze zachować ostrożność przy pracy z tymi preparatami. Przy zakupie takich preparatów zawsze warto dokładnie zapoznać się z ich przeznaczeniem i przed zastosowaniem na całą powierzchnię wypróbować chemię na mniejszych częściach karoserii.