Masz pytanie? Zadzwoń do nas! +48 726 725 727|info@acleanpartner.com.pl

Usuwanie graffiti

Strona główna/Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti bywa często niezwykle żmudnym procesem, który nie zawsze kończy się powodzeniem. Można jednak, przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów sprawić, że nie tylko pozbędziemy się niechcianego malowidła. Ponadto nie uszkodzimy powierzchni na której się znajduje. By skutecznie usunąć niechciany malunek należy dostosować środki czyszczące do miejsca i rodzaju powierzchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ zastosowanie nieodpowiedniego środka może zaważyć na jego skuteczności, a także uszkodzić podłoże.

Dlatego też można wyróżnić następujące rodzaje produktów:

  • Płyny do usuwania graffiti
  • Preparaty w żelu
  • Środki w spray’u

Preparaty do usuwania graffiti

Płyny są niezwykle silnymi preparatami, które idealnie sprawdzają się na gładkich płaszczyznach jak szkło czy metal lakierowany. Można je użyć bezpośrednio na graffiti, bądź nasączyć ściereczkę. Następnie, po odczekaniu od kilkunastu sekund do kilku minut, należy okrężnymi ruchami ściągnąć warstwę powstałą w wyniku reakcji płynu na graffiti. By usunąć graffiti z powierzchni chropowatych takich jak wapień czy piaskowiec, niezwykle skuteczne
okazują się żele. Są one silniejsze, ponieważ ich konsystencja kumuluje się w jednym miejscu, bez ryzyka spłynięcia. Jeśli mamy do czynienia z powierzchniami nieporowatymi, które wcześniej zostały potraktowane preparatami ochronnymi, warto zastosować środki chemiczne w spray’u. Sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach dzięki sposobie ich aplikacji. Graffiti można również po prostu zamalować. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie uzyska się takiego efektu, jaki dają specjalne środki do ich usunięcia.

Usuwanie graffiti